Strona główna » Nowości » Dwa miesiące – dwie decyzje. Tramwaje ważniejsze niż wyjazd z miasta.

Dwa miesiące – dwie decyzje. Tramwaje ważniejsze niż wyjazd z miasta.

rondo z 71_zmnSłowo przeciwko słowu, decyzja przeciwko decyzji. Jeśli nie mają już mocy zapewnienia składane na piśmie, to co tę moc ma??

 

Mieszkańcy Łagiewnik zmagają się ze wzmożonym ruchem samochodów objeżdżających wieczny korek „przed STOPem” ulicą Przyklasztorze i „rozjeżdżających” i tak dziurawą już Okólną. Do pracy w Zgierzu czy Strykowie trzeba wyjeżdżać godzinę wcześniej (nawet mieszkając w Łagiewnikach), żeby odstać swoje. Dojazd do autostrad też oznacza długie stanie lub objazdy.

Rondo było w planach Miasta, tych dumnych planach o nowych rondach, które „Łodzianie pokochali”. Mało tego! Jeszcze na 3 października datowane pismo z ZIM potwierdzało, że rondo powstanie w 2018 roku. Co się zmieniło przez 2 miesiące? Dla Mieszkańców Łagiewnik – wszystko. Ronda nie będzie. Pieniądze są potrzebne na rozwój sieci transportu niskoemisyjnego i modernizację Zajezdni przy Chocianowickiej.
Realizacja potrzeb Mieszkańców Łagiewnik, kierowców dojeżdżających do Strykowa i Zgierza oraz do autostrad, a także uwolnienie powietrza w Łagiewnikach ze spalin aut stojących w permanentnym korku – „zostały przesunięte na kolejne lata”.

To jeden z tych powodów, dla których mówimy „DOŚĆ!” i wychodzimy na ulicę. Bądźcie w środę 13XII od 15:00 przy parkingu magistratu. Dobrze, że jesteście z nami na Facebooku, ale tym razem to już nie wystarczy. Musimy tam być wszyscy!

https://www.facebook.com/events/148800639220694/

Komentarze

Komentarze