Strona główna » Nasze działania

Nasze działania

Każdego dnia angażujemy się w rozwiązywanie ważnych i pilnych kwestii komunikacyjnych w Łodzi i poza nią. Te tematy nie zawsze dotyczą kierowców i samochodów. Sprawy komunikacji zbiorowej są dla nas równie istotne. W przyszłości planujemy przeprowadzać szereg akcji społecznych, motywujących kierowców do zmiany zachowań na ulicach i parkingach.


Wirtualne Biuro Pomocy Drogowej

Każdego dnia angażujemy się w rozwiązywanie ważnych i pilnych kwestii komunikacyjnych w Łodzi i poza nią. W przyszłości planujemy przeprowadzać szereg akcji społecznych, motywujących kierowców do zmiany zachowań na ulicach i parkingach.
W celu przekazania nam zgłoszenia, uwag i sugestii, proponujemy kontakt z Wirtualnym Biurem Pomocy Drogowej. Specjalnie dla Państwa uruchomiliśmy dedykowany formularz. W szerszych sprawach zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem: Zmotoryzowani@EL-00000.pl

Czytaj więcej: http://el-00000.pl/dzialania/wirtualne-biuro-pomocy-drogowej/


Obowiązkowe OC dla rowerzystów

Dużo się ostatnio mówi o obowiązkowym OC dla rowerzystów. Podsumujmy więc dlaczego taki pomysł powstał, czemu ma służyć, jak go wprowadzić i egzekwować oraz jak wykorzystać OC jako narzędzie edukacyjne dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Czytaj więcej: http://el-00000.pl/dzialania/obowiazkowe-oc-dla-rowerzystow/


Akcja „Kolej na Radogoszcz-Wschód”

Radogoszcz Wschód i osiedle Sitowie czekają na przystanek kolejowy Łódź Radogoszcz Wschód niczym na pierwszą gwiazdkę… ŁKA funkcjonuje już 2 lata, najbliższy przystanek Łódź Arturówek nie cieszy się powodzeniem, co jest zrozumiałe (odległość do przejścia pieszo z Sitowia to nawet 3 km), a obietnice budowy peronu na Radogoszczu zawierają zupełnie różne terminy. Zadaliśmy sobie pytanie, czy w ogóle realna jest ta inwestycja? Napisaliśmy rekomendacje dla jedynej naturalnej kandydatki na lokalizację, czyli najbliższej okolicy przejazdu kolejowego u zbiegu Kreciej i Świtezianki, narysowaliśmy mapę i poszliśmy na spotkanie z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego i ŁKA.

Czytaj więcej: http://el-00000.pl/dzialania/akcja-kolej-na-radogoszcz-wschod/

24 marca 2016 roku przedstawiciele Zmotoryzowanych wzięli udział w Doraźnej Komisji ds. Transportu Rady Miejskiej w Łodzi, na zaproszenie jej Przewodniczącego. Podczas posiedzenia zostało przedstawione stanowisko w sprawie lokalizacji przystanku kolejowego oraz argumenty na korzyść proponowanej lokalizacji – w odniesieniu do propozycji „zditowskich” (ZDiT wstępnie zaopiniował lokalizację w bliskiej odległości ulicy Łucji). Wystąpienie koordynatorki akcji „Kolej na Radogoszcz Wschód” zostało przyjęte z aprobatą większości zgromadzonych

Czytaj więcej: http://el-00000.pl/dzialania/akcja-kolej-na-radogoszcz-wschod-mija-kolejne-stacje/

W kwietniu miały miejsce ważne spotkania dotyczące lokalizacji przystanku kolejowego na Radogoszczu Wschodzie. Najpierw, na polecenie Wiceprezydenta Miasta Łodzi, odbyła się wizja lokalna z udziałem urzędników z Biura Inżyniera Miasta i przedstawicieli EL 00000. Pokazaliśmy panom obie lokalizacje (Świtezianki/Krecia oraz okolice Łucji na wysokości Syrenki), odwiedziliśmy również stację Łódź–Arturówek. Omówiliśmy wszystkie za i przeciw, zarówno dotyczące samego przystanku kolejowego, jak i oczywiście infrastruktury towarzyszącej (połączenia z MPK, parkingi, dojścia dla mieszkańców itp.).

Czytaj więcej: http://el-00000.pl/dzialania/nastepna-stacja-lodz-radogoszcz-wschod/


Protest przeciw likwidacji możliwości parkowania na placu Komuny Paryskiej (Sienkiewicza/Tuwima)

Inicjatywa Społeczna EL 00000 Zmotoryzowani Mieszkańcy Łodzi informuje, że prowadzi protest przeciw planowanej przez UMŁ likwidacji parkingu naziemnego na placu Komuny Paryskiej (Tuwima/Sienkiewicza), bez jednoczesnej gwarancji budowy w tym miejscu parkingu podziemnego.

Czytaj więcej: http://el-00000.pl/dzialania/protest-przeciw-likwidacji-mozliwosci-parkowania-na-placu-komuny-paryskiej-sienkiewiczatuwima/