Strona główna » Nowości » Kolejny pomysł Fundacji Fenomen jak zmniejszyć ilość miejsc parkingowych w centrum.

Kolejny pomysł Fundacji Fenomen jak zmniejszyć ilość miejsc parkingowych w centrum.

Grafiki41Kolejny pomysł Fundacji Fenomen jak zmniejszyć ilość miejsc parkingowych w centrum.

Aktywiści miejscy planują zamontować w Łodzi tzw. PARKLETy, likwidując tym sposobem kolejne miejsca parkingowe w centrum naszego miasta. Gdzie nie udało się woonerfami zaatakują parkletami.

Parklety to sezonowe drewniane podesty z ławkami, stolikami, donicami i zielenią, montowane ZAMIAST MIEJSCA PARKINGOWEGO na jezdni, Bliskie często stylistyką hipsterskim składom EuroPalet mają za zadanie cyt. „odzyskać przestrzeń zajętą przez samochód i oddać tę przestrzeń ludziom”.

To absurdalna myśl w mieście, w którym brakuje miejsc parkingowych dla mieszkańców, a jest mnóstwo niezagospodarowanej, niezaprojektowanej przestrzeni wkoło, nadającej się na podobne „konstrukcje rekreacyjne”. Potwierdza to tylko to, że ukrywanym celem pomysłodawców jest uprzykrzenie życia innym mieszkańcom Łodzi – zmotoryzowanym.

Niestety parklety już zaczęły się pojawiać jako projekty w Budżecie Obywatelskim. A jak wiadomo takie tanie pomysły przejść do realizacji mogą głosami zaledwie garstki zapaleńców w momencie, gdy reszta mieszkańców nie ma możliwości oddać głosu „przeciw” w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego…

 

Komentarze

Komentarze