Strona główna » Nowości » Kontrapasy na Rynku Bałuckim?

Kontrapasy na Rynku Bałuckim?

13391424_594510084055585_3269513460997435953_o

Uwaga na projekt L0001 w Budżecie Obywatelskim!

Aktywiści rowerowi z Fundacji Fenomen zgłosili do Budżetu Obywatelskiego projekt wymalowania pasów rowerowych pod prąd na ul. Zawiszy i ul. Organizacji WIN od ul. Franciszkańskiej do ul. Zgierskiej.

Pod pretekstem skrócenia drogi rowerzystów o kilkadziesiąt metrów chcieli zdezorganizować ruch samochodów i komunikacji miejskiej w okolicy (szczególnie wkoło Rynku Bałuckiego) i wydłużyć cykle świateł (wszyscy na zielone czekaliby znacznie dłużej). Konieczna byłaby likwidacja pasów ruchu na jezdni lub parkowania oraz pogorszenie bezpieczeństwa na całych ulicach Zawiszy, Organizacji WIN, a szczególnie na skrzyżowaniach z Franciszkańską, Łagiewnicką i Zgierską.

Na szczęście ZDiT Łódź wykreślił ten chory pomysł z Budżetu. Ale jest jeszcze kilka innych szkodliwych projektów (zgłoszonych często przez tych samych ludzi), a z powodu regulaminu BO większość mieszkańców nie jest w stanie przeciwstawić się nim w głosowaniu, ponieważ nie można głosować „przeciw”. Rok temu przeszedł do realizacji projekt, który uzyskał najmniejszą liczbę głosów w dzielnicy!

Inne tego typu projekty, podobne do kontrapasów na Rynku Bałuckim, czy pasów rowerowych na spokojnych osiedlowych ulicach kosztem miejsc do parkowania, robione wbrew mieszkańcom osiedla itp. będą więc z dużym prawdopodobieństwem zrealizowane…

Komentarze

Komentarze