Strona główna » Nowości » L0108 „Zielony Nowy Parking na pl. Komuny Paryskiej”

L0108 „Zielony Nowy Parking na pl. Komuny Paryskiej”

13244193_583247201848540_844860379534204960_o

Rekomendujemy projekt do Budżetu Obywatelskiego nr L0108 „Zielony Nowy Parking na pl. Komuny Paryskiej”.

Można łatwo zwiększyć liczbę miejsc parkingowych o 30% względem stanu obecnego, zmieniając jedynie organizację ruchu na parkingu. Dziś panuje tam chaos spotęgowany fatalnym stanem nawierzchni. A parking jest przecież płatny!

Dlatego prosimy o poparcie projektu do Budżetu Obywatelskiego, który zakłada wymianę nawierzchni, posadzenie drzew i inny układ miejsc parkingowych – zmieści się dużo więcej samochodów! Kolejne dodatkowe miejsca uzyskamy, jak zmienimy południową ul. placu Komuny Paryskiej na jednokierunkową w kierunku Sienkiewicza z ukośnym parkowaniem.

Opłata parkingowa z wytworzonych w ten sposób dodatkowych miejsc parkingowych ma być przeznaczona na infrastrukturę drogową (parkingi lub stacje Roweru Publicznego) oraz schronisko dla zwierząt :)

Parking na placu Komuny Paryskiej powinien zostać wyremontowany i czekać, aż w tym miejscu, POD ZIEMIĄ zostanie zrealizowany parking wielopoziomowy, na który jak zwykle brakuje pieniędzy.

Przykład tego projektu nr L0108 do BO pokazuje, że można bez zwiększenia powierzchni przeznaczonej na parkowanie bardzo znacznie zwiększyć liczbę dostępnych miejsc parkingowych – trzeba tylko trochę pomyśleć.

Już wkrótce przedstawimy kolejne rekomendacje dla projektów do BO, jak również opinie negatywne o projektach szkodliwych.

 

Komentarze

Komentarze