Strona główna » Nowości » Łódzki rower publiczny jest niezgodny z uchwałą o Parku Kulturowym?

Łódzki rower publiczny jest niezgodny z uchwałą o Parku Kulturowym?

Nie kwestionujemy idei Łódzkiego Roweru Publicznego, która odnosi wielki sukces. Jednak łódzcy radni niedawno ustanowili prawo (regulamin Parku Kulturowego), które nie jest dostosowane do tego jak wygląda rower publiczny…. Zaraz, pytanie co do czego powinno być dostosowane? Prawo do roweru, czy rower publiczny do prawa.

Liczne restrykcje dotyczące umieszczania i wyglądu reklam w Łodzi narzucone ostatnio przez radnych na obywateli nie mogą być stosowane wybiórczo. Na przedsięwzięciach miasta funkcjonowanie reklam jest dozwolone, a na obywateli już nie! Nie ładnie.

Zasłanianie się teorią, że reklamy umieszcza się na pojazdach komunikacji miejskiej jest co najmniej nietrafione. Poważne i eleganckie miasta nie oblepiają reklamami swoich tramwajów, tak jak panna młoda na sukni ślubnej nie przyklei napisu Coca-Cola, czy Pepsi. Tramwaje i autobusy w innych miastach są jednokolorowe.

Jednocześnie prawo w jasny sposób podaje definicję „komunikacji miejskiej” i ma się ona nijak do roweru publicznego. Dlatego uważamy, że pani Aleksandra Hac z magistratu jest w błędzie.

Czekamy więc teraz na zmianę prawa (Regulaminu Parku Krajobrazowego) po potrzeby roweru publicznego. Może radni przy okazji, jeszcze raz na chłodno, przeanalizują ograniczenia i obowiązki, które narzucili obywatelom I równocześnie JEDNOSTKOM URZĘDU MIASTA ŁODZI.

Czytaj więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/wiadomosci/lodz/rowerowa-lodz/a/lodzki-rower-publiczny-zmotoryzowani-chcieli-wiedziec-czy-reklamy-sa-zgodne-z-uchwala-radnych,9982671/

Komentarze

Komentarze