Strona główna » Bez kategorii » Miasto NIEPRZYJAZNE Zmotoryzowanym?

Miasto NIEPRZYJAZNE Zmotoryzowanym?

czy o to chodzi wladzom Lodzi

Szanowni Państwo,

Kierowcy – prywatni i zawodowi, codzienni użytkownicy łódzkich dróg, zmotoryzowani z konieczności
czy z wyboru,
a także miłośnicy motoryzacji

zwracamy się przede wszystkim do Was.Zauważacie zapewne na co dzień jak zmienia się nasze miasto. Widzicie, że owszem, rozkwita, jednak w planie swej lepszej przyszłości nie uwzględnia zmotoryzowanych mieszkańców i ich potrzeb, trochę jakby nie traktuje nas „serio”. My wręcz mówimy głośno, że uprawiana jest polityka antysamochodowa. Polega ona na likwidacji miejsc parkingowych, zwężaniu czy wręcz zamykaniu dla nas ulic, nieprzemyślanym montowaniu progów zwalniających czy co gorsza – poduszek berlińskich, wprowadzaniu strefy Tempo-30 tam, gdzie nie daje się alternatywy szybszego dojazdu, polega na złej konfiguracji świateł (bajońsko drogi Obszarowy System Sterowania Ruchem już dawno miał nam ułatwiać życie…) oraz na forsowaniu szeregu rozwiązań niekorzystnych dla kierowców. Efekt tego jest taki, że stoimy każdego dnia w korkach, codzienne dojazdy wydłużają się bez żadnego uzasadnienia.

Cel władz miasta jest jednak oczywisty, bo nikt się z tym szczególnie nie kryje, mianowicie: wymusić na nas przesiadkę w transport zbiorowy. O ile komunikacji publicznej nie jesteśmy przeciwni, bo jest to rozwiązanie absolutnie potrzebne w aglomeracjach, o tyle nie znajdujemy wytłumaczenia dla polityki zmuszania ludzi do czegokolwiek, zwłaszcza gdy burzy się przez to czyjś prywatny ład i tak dalece ingeruje w styl życia obrany czy z konieczności, czy z dowolnego innego powodu.

Inicjatywa Społeczna EL00000 Zmotoryzowani Mieszkańcy Łodzi nie zgadza się z takim traktowaniem zmotoryzowanych.

 • Sprzeciwiamy się polityce antysamochodowej!

 • Dbamy o interesy zmotoryzowanych.

 • Codziennie angażujemy się w sprawy drogowe, zwłaszcza w Łodzi, choć nie są nam obce tematy stricte społeczne.

 • Prowadzimy Wirtualne Biuro Pomocy Drogowej, polegające na przyjmowaniu Waszych zgłoszeń, interwencji w stosownych urzędach oraz alarmowaniu właściwych służb.

   

Oczekujemy, że władze Łodzi przyjmą rozsądną politykę transportową.

Dla zmotoryzowanych chcemy:

 • odejścia od idei zwężania czy wyłączania z ruchu strategicznych ulic,

 • zwiększenia liczby miejskich parkingów, które obiecuje każda kolejna władza,

 • unikania szkodliwych dla samochodów progów (zwłaszcza betonowych!) czy poduszek berlińskich, ponieważ istnieją o wiele lepsze metody spowolniania ruchu,

 • zmniejszenia terenu objętego Strefą Płatnego Parkowania,

 • wprowadzania większej ilości rozwiązań udrażniających ruch (systematycznego korygowania programowania świateł celem optymalizacji przejazdów, wyznaczania pasów do zawracania, zmiany oznakowania dostosowanego do potrzeb i zwyczajów, zwiększania dopuszczalnych prędkości tam, gdzie to możliwe, itd).

By nasza inicjatywa przynosiła jeszcze większy skutek a zmotoryzowani nie czuli się w Łodzi dyskryminowani i pozostawieni samym sobie, zachęcamy Was do angażowania się w naszą działalność.

Zapraszamy do czynnego udziału w naszych spotkaniach i organizowanych przez nas publicznych wydarzeniach, do polubienia i obserwowania naszego profilu na www.facebook.com/Kierowcy.EL00000 a także odwiedzania strony www.EL-00000.pl

Dziękujemy, życzymy szerokości!

 

Komentarze

Komentarze