Strona główna » Nowości » Proponowana zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniach

Proponowana zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniach

Skierowaliśmy ostatnio do ZDiT kilka propozycji zmian organizacji ruchu na skrzyżowaniach. Proponujemy:

1. Skrzyżowanie Marszałków – zmiana linii prowadzących lewoskręt z południa, tak, aby skręcający nie byli od razu kierowani na pas do skrętu w lewo w ul. Przędzalnianą (na południe), tylko na oba pasy do jazdy na wprost Trasą WZ. Przemalowanie oznakowania.

2. Skrzyżowanie al. Mickiewicz/Wólczańska – zmiana linii prowadzących lewoskręt z północy, tak, aby skręcający w lewo z ul. Wólczańskiej nie byli wpychani obowiązkowo na pas do skrętu w prawo w al. Kościuszki (na południe) i byli kierowani na dwa pasy do jazdy na prost w kierunku Centralu. Przemalowanie oznakowania.

3. Skrzyżowanie al. Włókniarzy/Mickiewicza – namalowanie linii prowadzących lewoskręt z północy w al. Mickiewicza w kierunku Widzewa. To bardzo niebezpieczne miejsce, gdzie kierowcy zajeżdżali sobie drogę w trakcie wykonywania lewoskrętu.

4. Skrzyżowanie ul. Broniewskiego/Rzgowska – propozycja wymalowania pasów prowadzących w lewo z ul. Broniewskiego w kierunku Tuszyna. Podobnie jak przy Dworcu Kaliskim i na tym skrzyżowaniu często dochodzi do niebezpiecznych manewrów związanych ze skrętem w lewo z dwóch pasów.

13086972_575201839319743_2341671302641345665_o

Komentarze

Komentarze