Strona główna » Nowości » PROTEST Łodzian przeciw polityce transportowej władz miasta

PROTEST Łodzian przeciw polityce transportowej władz miasta

protestZapraszamy wszystkich Łodzian, pieszych i zmotoryzowanych, do wzięcia udziału w proteście.

Łodzianie mówią „dość” realizowanej przez władze Łodzi polityce utrudniania ruchu zmotoryzowanych i pieszych w mieście.

Od kilku lat rządzący Łodzią przyjęli politykę dyskryminacji zmotoryzowanych mieszkańców poprzez utrudnienia w poruszaniu się samochodem po mieście. Przebudowy, zamknięcia ulic, systemowa likwacja miejsc parkingowych mają służyć pogorszeniu jakości życia w mieście po to, żebyśmy zostali zmuszeni do przesiadki do komunikacji miejskiej i na rowery.

Jakby tego było mało, reforma komunikacji zbiorowej zrealizowana pod dyktando aktywistów miejskich, gdzie siatka połączeń oparta jest o przesiadki, a potrzebne linie autobusowe zostały zlikwidowane, jest przez nas nie do zaakceptowana. Każdy jest pieszym.

Nasze apele o zmianę polityki transportowej oraz powrót do siatki połączeń sprzed reformy nie dały rezultatu. W związku z tym, jesteśmy zmuszeni czynnie zaprotestować wychodząc na ulicę!

13 grudnia (środa) o godzinie 15:00 spotykamy się na placu Komuny Paryskiej przy wjeździe na parking zarezerwowany tylko dla Urzędu Miasta Łodzi, gdzie w ramach protestu będziemy spacerować po skrzyżowaniu.

Urzędnicy, którzy nie chcą mieć problemów z wyjechaniem ze swojego parkingu w trakcie trwania protestu, proszeni są o zaparkowanie rano na ogólnodostępnych miejscach parkingowych. Niech zobaczą jak to jest poszukiwać wolnego miejsca krążąc pozwężanymi z premedytacją ulicami w korkach, które sami zgotowali Łodzianom. Polecamy również w tym dniu urzędnikom UMŁ przyjechać do pracy na rowerze, skoro tego oczekują na co dzień od nas – mieszkańców.

Dołącz do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/148800639220694/

Komentarze

Komentarze